Cildiniz İçin 5 Ev Yapımı Doğal Temizleyici

Daha pürüzsüz, güzel bir cilt için süslü, pahalı ürünlere ihtiyacınız yoktur; bunun yerine, popüler blogculardan bu basit “Cildiniz İçin 5 Ev Yapımı Doğal Temizleyici” tariflerini deneyin. Cildinizde maksimum etki, minimum yan etki için tercihlerinizi doğal ürünlerden kullanmanızı öneriyoruz.

Hassas yüz cildiniz için yapay kimyasal temizleyiciler kullanmaktan sıkıldınız mı? Kullanmaya ara vermek ister misiniz? Şimdi, cildinizdeki güzelliği ortaya çıkarmak için, cildinizi derinlemesine temizlemek ve peeling yapmak için mükemmel doğal tarifleri seçtik! Doğal maddeler zamanla test edilir ve cilde büyük faydalar sağlar. Ayurveda’da sağlık yararları ve çeşitli cilt enfeksiyonlarını ve hastalıklarını tedavi etmek için başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Güzel bir cilt elde etmenize yardımcı olmak için size mükemmel doğal temizleyiciler getiriyoruz!

Sabun Veya Temizleyici Olmadan Cildi Temizlemek İçin 5 Yol
Sonuçta, cildinize en iyisini vermek istiyorsanız, Doğa Ana’nın yardımından daha iyi ne olabilir?! İşte en iyi 5 doğal temizlik tarifleri listemiz.

1. Nohut Tozu ve Zerdeçal:

Nohut tozu, yüzyıllardır yüz temizleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Doğal cilt aydınlatma özellikleri içerir. Bronzlaşmayı ve koyu lekeleri hafifletir. Fazla yağı kontrol eder, cildi taze tutar, yumuşatır ve sivilce ile savaşır.

2 yemek kaşığı nohut tozu alarak başlayın ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve süt ekleyin. Temiz bir kaşık kullanın ve tercihinize göre ince veya kalın bir macun oluşturmak için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Karışımın kıvamı, uygulamadan sonra cildinizden aşağı kaymasına neden olabileceğinden çok kalın veya akıcı olmamalıdır. 10 ila 20 saniye bekletin ve sonra bir sabun veya temizleyici ile yaptığınız gibi cildinizi ovalayın. Bu tarif, yağlı ciltlere kombinasyon için iyidir.

2. Süt

Süt, doğanın en etkili doğal temizleyicisidir. Çoğu cilt tipinde etkili bir şekilde çalışır.

5 yemek kaşığı soğuk süt alın ve üzerine küçük bir tutam tuz ekleyin. Temiz bir kaşık kullanın ve karışımı iyice karıştırın. Daha sonra bir pamuk topu alın ve karışıma batırın. Yüzünüzdeki ve boynunuzdaki tüm alanlara, süt ve tuz sıvı karışımına batırılmış pamuk topunu nazikçe sürün. 1 ila 2 dakika sürebilirsin. Daha sonra yumuşak dairesel hareketlerle hafifçe ovalayın ve durulayın.

Tuz ve süt karışımı cildinizi nazikçe temizler. Ölü deriyi temizler ve besler. Yüzünüz anında taze ve parlak bir görünüm alacak. Süt ayrıca cildi yumuşatır, tonunu hafifletir ve ortadan kaldırır.

3. Salatalık ve Lor

Salatalık, mükemmel bir temizleyici olarak çalışır. Cilt sıkılaştırma özelliklerine sahiptir. Ayrıca lekeleri ve çilleri hafifletmeye yardımcı olur. Cildinizi yumuşak, taze ve beslenmiş hissetmenizi sağlar.

Soyulmuş bir salatalık alın ve suyunu çıkarmak için karıştırıcıya koyun. Şimdi, yaklaşık 2 ila 3 yemek kaşığı taze lor ekleyin. Malzemeyi karıştırın, yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Yüzünüzü soğuk suyla durulayın ve kurulayın.

4. Bal

Bal harika bir doğal yüz temizleyicisidir. Kimyasal köpüren temizleyiciler ve sabunlardan farklı olarak, doğal yağlarının derisini soymadan deriden siyah nokta ve diğer kirleri çıkarmada harika çalışır. Kırılmayı etkin bir şekilde azaltmaya yardımcı olan doğal antibakteriyel, anti-enfektif ve probiyotik özelliklere sahiptir. Çok yumuşaktır ve cildin derin beslenmesini sağlar; hassas ciltler için bile idealdir. Yağlı cildi dengeler, kuru cildi nemlendirir.

1 çay kaşığı süt alın ve üzerine 4 çay kaşığı bal ekleyin. Düz bir yüz maskesi benzeri kıvam oluşturduktan sonra, yüzünüzün her yerine fırçayla veya elinizle uygulayın. 10 ila 20 saniye bekletin ve sonra bir sabun veya temizleyici ile yaptığınız gibi cildinizi ovalayın. Bu tarif tüm cilt tipleri için iyidir.

5. Yulaf

Yulaf ezmesi, hafif bir exfoliator ve temizleyicidir. Tüm cilt kirlerini çıkarmaya çalışır ve gözenekleri temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca hafif bir büzücü olarak çalışır, böylece cilde zarar vermeden derinlemesine temizlenir. En hassas cilt tipleri için bile mükemmeldir. Yulaf ezmesi, beta glukanın port yulağından oluşan bir polimer zincirinin yararlı kısımlarını içerir. Cildi çabucak iyileştirir. Bir anti-inflamatuar ajan olarak çalışır ve ciltte kolajen üretimini uyarır.

1 çorba kaşığı süt (ayran veya normal süt), 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ve birkaç damla bal karışımı ile başlayın. Az su ekleyin ve malzemeleri ince bir macun haline getirin. Maskeyi tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Karışımı iyi bir temizleyici olarak çalışması için yavaşça dairesel hareketler oluşturun.

Doğa ana bizi bu kadar çok şeyle şaşırtıyor. Yüksek fiyatlı kozmetik temizleyiciler tüm bu avantajları sağlayamaz! Güvenli ve güzel kalmak için bu kolay, ama etkili doğal temizleyici tarifleri deneyin! Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.