Ev Yapımı 8 Kolajen Maskesi

Sonsuza kadar genç kalmalı – hem beden hem de akılda! Bu bizim amacımız olmalı! Yaşlanma hepimiz için can sıkıcıdır. Gençliğimizi zamanla kaybetmeye başlarız. Peki, yaşlanma sürecini nasıl tersine çevirebilirsin? Kolajen yardımıyla!

Vücudumuzun bağ dokularında bulunan bir protein olan Kollajen, cildin taze, genç ve kırışıksız görünmesini sağlar. Kollajen, dokuları, kıkırdakları, kasları ve tendonları vücutta birleştirmeye yardımcı olan tutkal gibidir. Şimdi, kolajeni nasıl kullanabileceğimizi merak etmelisiniz – bunu tüketir mi yoksa uygular mıyız? Güzel ve pürüzsüz bir cilde ulaşmak için kolajen yüz maskeleri kullanabilirsiniz.

Cildinizde sadece doğal ürünler kullanmaya inanıyorsanız endişelenmeyin. Maskeleri evde yapabilirsiniz.

Evde Kolajen Maskeleri Nasıl Yapılır?

1. Yumurta ve Salatalık Cilt Maskesi:

Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olacak:

  • Küçük salatalık parçaları
  • Yumurta akı
  • Esansiyel yağ(nane, kekik, çay ağacı gibi)

Bu bileşenlerin bir karışımını yapın ve sonra temiz yüzünüze eşit olarak uygulayın. 15 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Sonra nemlendirin.

2. Kuru erik ve Taze Demlenmiş Organik Kahve Maskesi:

Bu kolajen maskesini yapmak için, kuru erik püresini iyice ezmeniz ve taze bir fincan organik kahve hazırlamanız gerekir. Daha sonra bu maddelerin bir karışımını yapın ve yüzünüze uygulayın. 15 ila 20 dakika bekletin ve sonra nazikçe yıkayın. Kurulayın ve nemlendirin.

3. Avokado ve Kivi Maskesi:

Avokado ve kiviyi yarı yarıya kesin ve iyice ezin. Sonra bu iki meyveleri ince bir karışım halinde karıştırın ve yüzünüze eşit olarak uygulayın. Yaklaşık yarım saat kadar cildinizde bırakın. Sonra ılık su ile nazikçe yıkayın ve kurulayın. Son olarak, nemlendirin.

4. Ağır Kremsi Cilt Maskesi:

Bu harika maskeyi yapmak için bal, kabartma tozu ve yoğun krema’ya(tercihen süt kreması) ihtiyacınız var. Bu malzemeleri yumuşak bir macun haline getirecek şekilde karıştırın ve sonra cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın ve kurulayın. Ve nemlendirmeyi unutma.

5. Kivi ve Çilek Cilt Maskesi:

Ahududu, kivi, çilek, nar ve domates gibi bazı meyveler antioksidanlarca yüksektir ve cildin tazeliğini korumaya yardımcı olan ve daha genç ve güzel görünmesini sağlayan diğer etken maddeleri içerir.

6. Süt Ürünleri Cilt Maskesi:

Bu kolajen cilt maskesi için gerekli olan maddeler, tohum ve kuruyemiş, avokado veya avokado yağı, birçok taşıyıcı yağ, koyu yeşil sebzeler, hindistancevizi yağı, uçucu yağ, balık yağı ve süt ürünüdür. Bir maske yapmak ve daha iyi görünen bir cilt için yüzünüzde kullanmak için bu malzemeleri kullanabilirsiniz.

7. Ananas ve Papaya Cilt Maskesi:

Doğal bir cilt maskesi yapmak için gerekli olan malzemeler, ananas, papaya ve kavun veya karpuzdur. Bu malzemeleri öğütün ve bir hamur haline getirin. Daha sağlıklı görünen bir cilt için maskeyi yüzünüze uygulayın.

8. Yeşil Sebzeler Cilt Maskesi:

Bu maske için gerekli malzemeler havuç tohumu yağı, biber, muz, yeşil sebzelerdir. Cilt anormallikleriyle savaşmak ve mükemmel görünümlü bir cilt elde etmek için bu maskeyi kullanın.

Bu ev yapımı kollajen cilt maskeleri sayesinde; Artık parlak, güzel ve genç görünüyorsun! Bu genç ruhu kaybetme!