Göz Altı Torbaları ve Morlukları İçin Kahve Maskesi

Sabah cilt bakımı rutininize bir doz kahve ekleyerek göz altı torbalarınızı ve yorgun görüntüsünü silin. Bir fincan kahveyi yudumlarken, aynı zamanda gözleriniz için bu ev yapımı maske ile koyu halkalara ve torbalara dur demek için kahve kullanabilirsiniz.

Göz parlatıcı bir sarsıntıya hazır olun çünkü kahve cildinizi yenilemek için mükemmel bir üründür. Kafein, göz altı torbalarını ve koyu halkaları azaltmak için bir diüretik görevi görürken, antioksidanları cildi yaşlandıran serbest radikallerle savaşır.

Kahveyi yumuşatan ve sıkılaştıran yumurta akındaki vitaminleri ve proteinleri bir araya getirin ve özellikle göz çevreside etkili olan bir maskeye sahip olun.

Göz Altı Torbaları ve Morlukları İçin Kahve Maskesi

İhtiyacınız olacak şeyler:

  • 1 yumurta akı
  • 2 çay kaşığı kahve çekirdeği

Hazırlanışı ve Uygulaması:

  • Yumurta akını ve kahveyi bir kasede birleştirin.
  • Cildinizi iyice temezleyin.
  • Maskeyi gözlerinizin altıne ve çevresine sürün. Dilerseniz tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

Maskeyi yüzünüzde 10 dakika boyunca bırakıp kurumasını sağlayın. Maskenin cildinizi sıkılaştırdığını kesinlikle hissedeceksiniz! Maskeyi nazikçe temizlemek için yumuşak, ıslak bir havlu kullanın. Nemlendirici ile bitirin.

Gözlerinizin çevresi daha parlak ve sıkıyken, kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. 10 dakikalık bir maske için fena değil, değil mi?