Gözenek Sıkılaştırıcı 8 Harika Buz Küpü Tarifi

Buz küpleri sivilce, güneş yanıkları ve cilt iltihaplarını yatıştırır. Kızarıklığı ve şişmeyi azaltır ve acıyı uyuşturur. Buz küpleriyle yapılan bir yüz masajı, dolaşımınızı hızlandırarak cildinizi aydınlatabilir. Süt veya salatalıklı buz küpleri cildinizi temizleyebilir. Kabarık gözleri rahatlatmak için, anında rahatlama için yeşil çay buz küpleri yapın. Buz küpleri ayrıca gözenekleri sıkılaştırarak kırışıklıkları önleyebilir. Ayrıca makyaj için daha pürüzsüz bir yüzey oluşturur.

Güzellik korsanları söz konusu olduğunda, bir buz küpü en düşük maliyetli ürün olarak akla geliyor. Bunu yapmak çok kolay ve çok yönlü. Hepsinden iyisi, pratik olarak ücretsizdir! Şu anda dondurucuda muhtemelen bir tane var.

Buz küplerinin cilt üzerinde kullanılması oldukça şaşırtıcıdır. Cildiniz için buz küplerinin bu 8 avantajı, güzellik rutininizi yükselterek, yaygın cilt sorunlarıyla başa çıkmayı kolaylaştıracaktır .

1. Sivilce Ve Enflamasyonu Azaltın

Buz küplerinin en popüler kullanımlarından biri, sivilceleri daraltmaktır. Sivilce, sonuçta küçük bir yaralanmadır. Buz, özellikle kistik akneniz varsa kızarıklık ve şişliği azaltır. Ağrıyı, çürükleri uyuşturarak rahatlama sağlar. Ancak, sivilcelerin hassas ve aynı zamanda bakteri dolu olduğunu unutmayın. Sivilce için yüzünde bir buz küpü uygularken dikkatli olun.

Buz küpleri sadece akne için değil – belki de gül hastalığı için veya belki de alerjik bir reaksiyona maruz kaldığınız durumlarda da kullanılır. Durum ne olursa olsun, buz küpleri inflamasyonu azaltacaktır.

Nasıl kullanılır: Yüzünüzü yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Buz küpünü temiz bir kağıt havluya sarın veya plastik bir torbaya koyun. Tam olarak 1 dakika aknenin üstüne yerleştirin. 5 dakika ara verin ve ardından gerekirse yeniden başlayın. Alerjik olmadığınız herhangi bir uçucu yağ kullanıyorsanız, kullanmadan önce küpü örten bezin üzerine bir damla ekleyin.

Alternatif olarak, etkilenen bölgelere aloe vera, portakal veya limonlu buz küpleri kullanarak hafif bir masaj verebilirsiniz. Cildinize en uygun olanı seçin.

2. Yüzünüzdeki Donuk Görüntüyü Engelleyin

Yüzünüze bir buz küpü koyarak donuk cildinizi düzeltin. Soğukluk dolaşımınızı hızlandıracak, cildinize kan ve renk getirmeye yardımcı olacaktır. Makyaj yapmadan önce bile cildiniz doğal olarak parlayacaktır. Sabah uygulanacak buz küpü, iyi bir uyandırma çağrısı olarak ikiye katlanacaktır.

Nasıl kullanılır: Yüzünüzü yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Buz küpünü temiz bir kağıt havluya sarın veya plastik bir torbaya koyun. Yüzünüzdeki ve boynunuzdaki buz küpünü masaj benzeri hareketlerle yavaşça ovalayın. Cilde zarar verebileceğinden, fazla basınç uygulamayın. Göz çevrenizdeki alanlardan kaçının. Bittiğinde, nemin doğal olarak kurumasını bekleyin.

3. Yatıştırıcı Olarak Kullanın

Güneşte çok mu eğlendin? Muhtemelen dinlenene kadar güneş yanıklarını farketmedin. Bu güneş yanığı, cildinizin kalitesini bozabilir ve aynı zamanda gerçekten acı verir. Aloe vera buz küpleri bunun için en iyi ilaçlardan biri olabilir. Aloe’nin soğuma etkisi, güneş yanıkları üzerinde kesinlikle harika hissedecek. Eğer elinizde Aloe Vera yoksa, saflaştırılmış salatalıktan yapılmış buz küplerini deneyin. Salatalıkta antioksidan C vitamini vardır.

Nasıl kullanılır:  Aloe vera veya salatalık kullanarak buz küpleri yapın. Yüzünü yıka ve bir havluyla kurut. Buz küpünü temiz bir kağıt havluya sarın veya plastik bir torbaya koyun. Buz eriyene kadar bunları etkilenen alana yerleştirin.

4. Kabarık Gözlerinizi Rahatlatın

Buz kütleleri, kabarık veya yorgun gözler için harika bir çözümdür. Bunlar arasında sade buz küpleri veya süt veya yeşil çaydan yapılmış olanlar mevcuttur. Ancak, göz çevresindeki cilt hassas olduğundan, küpler uzun süre kullanılmamalıdır.

Nasıl kullanılır: Saf su, yeşil çay veya süt kullanarak buz küpleri yapın. Yüzünü yıka ve kurut. Buz küplerini bir kağıt havlu veya plastik torbaya sarın. Kısa süreler için gözünüzdeki küpleri yavaşça bastırın. Bittiğinde, bir havlu ile kurulayın.

5. Cildi Eksfoliye Edin

Cildiniz için hem yararlı hem ucuz bir malzeme arıyorsanız, sütten yapılmış buz küpleri oluşturun. Sütün içindeki laktik asit ölü hücreleri temizler ve ferahlatır. Ekstra peeling gücü için püre haline getirilmiş salatalık veya yaban mersini bile ekleyebilirsiniz. Cildinize bir rahalatma verir – kelimenin tam anlamıyla.

Nasıl Kullanılır: İstediğiniz malzemeyi kullanarak buz küplerini hazırlayın. Yüzünü yıka ve kurut. Buz küplerini bir kağıt havlu veya plastik torbaya sarın. Küpleri eriyene kadar cildinizi buz küpleri ile nazikçe ve yumuşak bir şekilde masaj yapın. Bir kez bittiğinde yüzünü ılık suyla yıkayın.

6. Kırışıklıkların Görünümünü Azaltın ve Geciktirin

Yaşlandıkça kırışıklıklar kaçınılmazdır. Ama cildi iyice nemlendirerek görünümünü kesinlikle geciktirebilirsiniz. Buz küpleri, cildi sıkılaştırmak ve nemi kilitlemek için hızlı bir iyileştirme sağlar.

Nasıl kullanılır:  Yüzünüzü ılık / sıcak su ile yıkayın ve kurutun. Buz küpünü plastik bir örtü veya kağıt havluya sarın. Küp eriyene kadar cildiniz üzerinde kayın. Bu gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır.

7. Doğal Astar Olarak Kullanın

Bir dahaki sefere, makyaj yapmadan önce yüzünüzde bir buz küpü ovun. Bu bütçe dostu malzeme, cildinizi pürüzsüz bir tuval haline getirebilir! Gözenekleri geçici olarak en aza indirir ve makyajın kusursuz görünmesine yardımcı olur.

8. Cildinizin Yağlı Görünmesini Engelleyin

Yağlı cilt, en rahatsız edici cilt sorunlarından biridir. Sizi düzenli olarak sadece yüzünüzdeki yağlı hissi silmekle uğraştırır. Ama endişelenme, buz küpleri ihtiyacın olan şey olabilir. Küplerin, cildinizdeki yağ salgısını azalttığı ve onu taze bıraktığı söylenir.

Nasıl kullanılır:  Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra, cildinizi kağıt havlu veya plastik örtü ile sarılmış buz küpleri ile ovalayın. Bir kez nemlendiriciyi uygulayın. Bir soğutma etkisi vermek için nane ile buz küpleri bile yapabilirsiniz.

Artık yüzünüzdeki buz küplerini nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz, deneme zamanı. Daha iyi bir etki için farklı malzemeleri ve hatta uçucu yağları deneyin. Cildiniz buna bayılacak.