Güneş Lekelerinden Kurtulmanız İçin 12 Etkileyici Yol

Güneş lekeleri sizi güneşe çıkmaktan alıkoyacak mı? Bu lekeleri örtbas etmek gerçekten zor olabilir ve eğer bir makyaj hayranı değilseniz, bu lekeler cildinizdeki lekeler yüzünden görünümünüzü kolayca bozabilir. Endişelenmeyin. Güneş lekelerinden kurtulmak için kullanabileceğiniz çok sayıda ev ilaçları getiriyoruz.

Daha fazlasını bilmek ister misiniz? Okumaya devam et!

Güneş Lekeleri Nedir? Nasıl Oluşur?

Güneş lekeleri genellikle cildinizin uzun süre güneşin sert ultraviyole ışınlarına maruz kaldığında ortaya çıkar. Ayrıca güneş lentijinleri olarak da bilinir ( 1 ).

Belli bir şekli veya rengi yoktur ve vücudunuzun güneşe maruz kalan herhangi bir bölümünde görünebilir. Yanaklarınız, burnunuz, üst dudaklarınız, kulaklarınız, kollarınız, elleriniz vb. Olabilir. Bazen pullu görünürler, bazen düzdürler.

Ev ilaçları, bugüne kadar güneş lekeleri gibi cilt sorunları ile savaşmak için en akıllı ve en ucuz yoldur. Annen tarafından dikkatlice seçilen cilt maskeleri ve karışımları hatırlıyor musun? Gerçekten işe yarıyorlar! Aşağıda ev lekeleri ile güneş lekelerinden kurtulmanın yolları vardır.

Güneş lekeleri için ev ilaçları

 1. Limon
 2. Hint yağı
 3. Aloe vera
 4. Elma sirkesi
 5. Yeşil çay
 6. Tam yağlı süt
 7. Fuller toprağı
 8. Nohut unu
 9. Salatalık
 10. Hindistan cevizi suyu
 11. Papaya püresi
 12. Sandal ağacı

Artık güneş lekelerinden nasıl kurtulacağını biliyorsunuz, ne bekliyorsunuz? Bu ilaçlar ve ipuçları cildinizi lekesiz ve kusursuz hale getirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, sandal ağacı cilt maskesi ve fuller toprağı gibi bu ilaçların bazılarını, güneş lekeleri soluklaştıktan sonra bile cildinizin kusursuz görünmesini sağlamak için haftalık cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Daha önce cildinde güneş lekeleri var mıydı? Sorunu nasıl çözdün? Güzellik sırlarınızı bizimle aşağıdaki yorum kutusuna paylaşın.