Hindistan Cevizi Sütü

Hindistan cevizi sütü sağlıklı mıdır? Kremalı sıvı çorbalarda, egzotik içeceklerde ve bazı yararlı gıdalarda popüler bir malzemedir. Ancak kilonuzu izlemeye veya yağ alımını azaltmaya çalışıyorsanız, hindistan cevizi sütü kalorisine ve beslenmesine dikkat etmek isteyebilirsiniz. Sonra içeceğin sizin için uygun olup olmadığına karar verin.

Hindistan Cevizi Sütü Faydaları

Bazı diyet uzmanları hindistan cevizi sütünün sağlığa olan faydaları sebebiyle insanları kullanmaya teşvik eder. Gerçek hindistan cevizi sütünün (şeker ve diğer bileşenlerle karıştırılmamış), hindistan cevizi kremasının ve hindistancevizi yağının yüksek seviyelerde doymuş bir yağ asidi olan laurik asit içerdiğini bilinmektedir. Bazı araştırmaşlar, laurik asidin iyi – HDL kolesterolünüz üzerinde olumlu etkileri olabileceğine inanmaktadır.

Ancak araştırma çalışmalarının büyük bir incelemesi bu iddiayı doğrulayamamıştır. Araştırmacılar, hindistancevizi yağının bitkisel bazlı yağlardan daha fazla kötü –  LDL kolesterolü artırabileceğini, yalnızca tereyağından daha az artırdığını buldular. Bazı hindistan cevizi ürünlerini tüketmenin kalp problemlerinin olasılığını artırıp azalttığı hakkında bilgi net değildir.

Amerikada yer alan USDA gibi büyük sağlık kuruluşları hala doymuş yağ alımımızı azaltmamızı tavsiye ediyorlar. Hindistan cevizi sütü doymuş yağda çok yüksek olduğundan, hindistan cevizi sütünün alımını sınırlamanız gerekmektedir.

Bir fincan şekersiz hindistan cevizi sütü (hindistan cevizi kreması) 560 kalori, neredeyse 58 gram yağ ve 51 gramdan fazla doymuş yağ içerir.

Hindistan Cevizi Sütü Besin Değeri

Hindistan Cevizi Sütü Besin Değerleri
Porsiyon: 1 yemek kaşığı (15 g)
Hizmet Başına % Günlük değer*
Kalori 35
Kalorilerden Kalori 32
Toplam Yağ 3.6g % 6
Doymuş Yağ 3.2g % 16
Çoklu doymamış Yağ 0g
Tekli doymamış Yağ 0.2g
Kolesterol 0 mg 0%
Sodyum 2 mg 0%
Potasyum 39.45mg % 1
Karbonhidratlar 0.8g 0%
Diyet Lif 0.3g % 1
Şekerler 0.5g
Protein 0.3g
A vitamini% 0 · C Vitamini% 1
Kalsiyum% 0 · Demir% 1
* 2.000 kalorili diyete dayalı