Limon Suyu ile Cildinizdeki Siyah Noktalardan Kurtulun

Limon Suyu – Güneşe, sert kimyasallara ve kirliliğe maruz kalmak cildimize zarar verebilir ve kurtulması zor olabilecek cilt bozukluklarına neden olabilir. Onları hafifletmek için birçok krem ​​ve losyon denemiş olabilirsiniz, ancak çabalarınız boşuna gitmiş ise bu yazımızı okumanızda fayda var. Yüzünüzün kurumasına gerek kalmadan bu siyah noktalardan kurtulmak için doğal bir çare arayışındaysanız limon suyunu deneyin. Daha fazlasını bilmek ister misiniz? Okumaya devam et.

Cildimiz, rengini veren melanin adı verilen bir pigment üretir. Belli koşullar altında, bu pigment aşırı miktarda üretilmekte ve pigmentasyon ve koyu lekelere neden olmaktadır. Bu aşırı üretimin en yaygın nedeni zararlı güneş ışığına maruz kalmaktır. Hormonal dengesizlik, vitamin / mineral eksikliği, gastrointestinal bozukluklar ve stres de siyah noktaların oluşmasına neden olabilir.

Güzellik uzmanları ve kozmetologlar bu siyah noktalardan kurtulmak için birçok ürün ve tedavi önerirken, doğal tedavileri tercih etmek her zaman daha iyidir. Ev ilaçları hakkında inanılmaz bir şey, herhangi bir yan etkiye neden olmaması ve ucuz olmasıdır. Limon suyu, siyah noktalarınızı başarıyla aydınlatmak için tek başına ve diğer malzemelerle birlikte kullanılabilen doğal bir içeriktir.

Limon suyu diğer OTC ürünleri ile aynı ağartma özelliklerine sahiptir. Doğal asitliği, uzun süreli kullanımı ile koyu kahverengi lekeleri yavaşça azaltan organik bir ağartma maddesi olarak çalışmasını sağlar. Melanin pigmentasyonunu parçalayarak ve aşırı üretimini engelleyerek çalışır.

Limon, cildi aydınlatır ve parlatır ve bir büzücü olarak hareket eder ve ciltten fazla yağları ve kiri temizler. Bu büzücü etki cildi canlandırır. Aynı zamanda antiseptik bir maddedir ( 1 , 2 ).

Aşağıda, eğer cildinizden uzaklaşmayı reddeden siyah noktalar var ise deneyebileceğiniz limon suyu ile hazırlanmış ev tariflerimiz mevcuttur

Ciltteki Siyah Noktalar İçin Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

  1. Soda ve limon suyu
  2. Zerdeçal ve limon suyu
  3. Hindistan cevizi yağı ve limon suyu
  4. Elma sirkesi ve limon suyu
  5. Maydonoz püresi ve limon suyu
  6. Salatalık suyu, bal ve limon suyu
  7. Zeytinyağı ve limon suyu
  8. Yoğurt ve limon suyu
  9. Domates suyu ve limon suyu

Bunlar, siyah noktalarınız için limon suyunu kullanabileceğiniz çeşitli yollardır. Her zaman cildinizde taze limon suyu kullanın. Şişelenmiş versiyonlar cildinize zarar verebilecek veya tahriş edebilecek koruyucu maddeler içerir. Ayrıca limon suyundaki sitrik asit de cildinizi UV ışınlarına karşı hassaslaştırabilir. Bu nedenle, limon suyu maskesi veya meyve suyunu uyguladıktan hemen sonra doğrudan güneşe çıkmamanız gerekir. Bu basit ipuçlarını göz önünde bulundurun ve limon suyu kullanarak siyah lekelerden eviniz içerisinde kurtulmaya özen gösterin.

Daha önce koyu lekelerin çıkarılması için hiç limon suyu denediniz mi? Size nasıl yardımcı oldu? Aşağıdaki kutuya yorum yaparak görüşlerinizi bize iletin.