Portakal Suyu Faydaları

Portakal suyu içmek portakal tüketmenin en popüler yoludur ve genellikle kahvaltı ile servis edilir. Bu sizin için iyi olabilir, çünkü sağlığınız için iyi olabilecek vitaminler, mineraller ve antioksidanlarca yüksektir.

Bir portakal suyu porsiyonu tüm gün C vitamini ihtiyacınızı karşılar. Portakal suyun da potasyum yüksektir ve B-kompleksi vitaminlerinden en yararlı ikisi olan folat ve tiamin kaynağıdır.

Portakal Suyu Kaç Kalori ?

8 onsluk bir fincan 112 kalori ve yaklaşık 26 gram karbonhidrat içerir, bu yüzden 20 onsluk bir bardak portakal suyu içerseniz bu sayılar oldukça yüksek olur.

Portakal Suyu Faydaları

Portakalda bulunan C vitamini, sağlıklı kan damarı duvarları ve cildinizin altında kalan bağ dokusu için gereklidir. Aynı zamanda normal bağışıklık sistemi işlevi için de gereklidir. C vitamini ayrıca, hücrelerinizi serbest radikal hasarından koruyarak sağlığa yararlı olabilecek bir antioksidandır.

Portakal suyunda kırmızı kan hücresi oluşumu için gerekli olan ve spina bifida adı verilen bir doğum kusurunun önlenmesine yardımcı olan folat vardır. Mineral, potasyum ve demir içeriği yüksektir. Potasyum sinir ve kas fonksiyonu için gereklidir ve vücut sıvısı dengesini ve kan basıncını korumak için sodyum ile birlikte harika çalışır.

Portakal Suyu Besin Değeri

Portakal Suyu Besin Değerleri
Porsiyon: 1 bardak (248 g)
Hizmet Başına % Günlük değer*
Kalori 112
Kalorilerden Kalori 5
Toplam Yağ 0.5g % 1
Doymuş Yağ 0.1g 0%
Çoklu doymamış yağ 0.1g
Tekli doymamış Yağ 0.1g
Kolesterol 0 mg 0%
Sodyum 2 mg 0%
Potasyum 496mg % 14
Karbonhidratlar 25.8g % 9
Diyet Elyafı 0.5g % 2
Şekerler 20.8g
Protein 1.7g
A Vitamini% 0 · C Vitamini% 165
Kalsiyum% 0 · Demir% 3
2.000 kalorili diyete dayalı