Saç Uzaması İçin Kına

Saç uzaması için kına – Kim hızla uzayan sağlıklı saçlar istemez ki? Ama süpermarketlerde gördüğümüz “uzun ve güçlü” ve “saç büyümesi” etiketlerinin tümü ile saçlarınıza ne tür etki edeceği hakkında hiç bir fikrimiz yoktur. Üstelik yığınla para bayacaksınız. Bu konuda en doğru yol, zararlı kimyasallar içermeyen ürünleri seçmek olacaktır. Ya da daha iyisi, kendi ürünlerini evde yapmanız.

Aşağıda, kına kullanarak saç uzaması tedavisi tarifini sizlerle paylaştık. Aşağıdaki uygulamadan sonra saçlarınızın nasıl uzadığını fark edebileceksiniz.

Kınanın Faydaları

 1. Kafa derisini korur
 2. Yağ üretimini ve pH düzeylerini dengeler
 3. Saç büyümesini artırır ve Saç dökülmesini durdurur
 4. Saçları onarır ve güçlendirir
 5. Saç kırılmalarını önler

Saç Uzaması için Kına Maskesi

İhtiyacın olacak

Hazırlık zamanı

 1. Bir cam kabın içinde kalın, düzgün ve yayılabilir kıvam elde edinceye kadar kına tozu ve suyu karıştırın.
 2. Rengin gelişmesi için yaklaşık 12 saat bekleyin. Rengin gelişmesini istemiyorsanız, karışımı saçınıza uygulamanız yeterlidir.
 3. Kınanın vereceği rahatsız renge karşı korunmak için saçınıza, kulaklarınıza ve boynunuza biraz hindistancevizi yağı sürün.
 4. Köklerden uçlara doğru kınayı saçınıza sürün.
 5. Tüm saçlarınız karışıma dahil edildikten sonra, başınızı bir duş başlığıyla kapatın ve birkaç saat bekleyin.
 6. Kınayı saçlarınızdan şampuanla durulayın.
 7. Saçınızın havasını kurumasına izin verin.

Ayda bir uygulayabilirsiniz.

Nasıl çalışır? 

Bu kına saç paketi sadece saç derisini ve saç sağlığınızı güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda saçlarınızın rengini ve grinin üzerini kapatacaktır. Kına saçınızı renklendirirken gözeneklerinizi açar, fazla yağı temizler, pH seviyelerini dengeler ve saçınızı güçlendirir. Saçınızı renklendirmek için kına kullanmak istemiyorsanız, bir gece bekletmeyin ve su ile karıştırdıktan hemen sonra uygulamaya başlayın.

Kına, kendi başına, saç uzaması için mükemmel bir maddedir. Bununla birlikte, diğer bileşenlerle birlikte kullanılması verimliliğini artırabilir.

Kaynak:

The effects of henna (hair dye) on the embryonic development of zebrafish (Danio rerio).