Susam Yağı ile Sivilcelerden Kurtulun

Bir Pazar sabahı uyandığında ve yüzünde sivilce gördüğünde nasıl hissedersin? Oldukça sinir bozucu, değil mi? Ama artık böyle bir durum olmayacak, çünkü akne için harika bir tedavi hakkında bilgi edinmek üzeresiniz! Bahsettiğimiz şey Susam yağı! Sivilcenizi nasıl tedavi edeceğini ve sağlıklı bir cilde nasıl sahip olabileceğini merak ediyor musunuz? O zaman bu yazı sizin için mutlaka okumalısın!

Piyasaya birçok sivilce tedavisi için pazarlaşmış ürün bulacaksınız. Bunlar çoğunlukla bir jel, sprey veya balsam formundadır. Bu tür hazır sivilce tedavisi ürünlerini tercih ederken, sonuçlar değişken olabilir. Bazı ürünler geçici olarak rahatlama getirebilir, diğerleri ise beklenen sonuçları vermeyebilir. Dahası, bu tür kimyasal yüklü ürünler cilt durumunuzu gerçekten kötüleştirebilir. Bu ürünleri kullanmak cildinizi aşırı derecede kuru hale getirir ve vücudunuz daha fazla yağ üretmeye başlar, bu da işleri karmaşık hale getirir. Düşük yan etki riski olan doğal akne çözümlerinin kullanılması daha iyidir. Böyle bir çözüm için tavsiyemiz; Susam yağıdır.

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam tohumlarından ekstrakte edilen susam yağı, cilt bakım endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda eski günlerden beri cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmıştır. Bu yağ, sesamol adı verilen bir antioksidan bileşik ile birlikte iyi miktarda protein içerir .

Cildinize susam yağı ile masaj yapmak kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur ve sonunda derideki gözenekleri tıkayan döküntüleri temizlemeye yardımcı olur. Yağ cildin üzerinde yağlı bir görünüm vermez ve ciltte sivilce oluşumundan çok daha fazla yarar sağlar. Cilt dokusunu geliştirmeye ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan A ve E vitaminleri ve çoklu doymamış yağları içerir.

Susam Yağı Kullanmanın Yolları

Sivilcenin rahatlamasını sağlamak için susam yağı çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

  1. Susam yağı alın ve ve bir adet pamuk topunu içine bandırın. Daha sonra bu yağla ıslatılmış topu cildinizde akneden muzdarip bölgelere yavaşça uygulayın. Cildin yağı 20 dakika kadar ıslatmasına izin verin. İlaçlı yumuşak bir sabun veya temizleyici ile yıkayın. Ancak önerimiz yağın gece boyunca cildinizde durmasına izin vermeniz.
  2. Siyah noktalar üzerine susam yağı uygulayabilir ve sıcak suyla dolu bir küvetin yanına oturabilirsiniz. Buhar, cilt gözeneklerini açacak ve susam yağının daha iyi sızmasını sağlayacaktır.
  3. Cildinize etkisini artırmak için yemeklerinizde de susam yağı kullanabilirsiniz (5).

Bu gönderi size nasıl yardımcı oldu? Sivilce tedavisinde daha önce susam yağı kullandınız mı? Aşağıdaki kutuya yorum yaparak bize bildirin.