Vazelin Nedir? Vazelin Faydaları

Vazelin onlarca yıldan beri var, ama ne için kullanılıyor? Bu yazımızda vazelin nedir? Vazelin faydaları nelerdir?’i sizler için ele aldık. Dudaklarınızı nemlendirmenin ötesinde, bu parlak merhem muhtemelen ilaç dolabınızda bulunan ikonik formüllerden biridir. Gıcırtılı kapıları ve çekmeceleri onarmaktan ayakkabı parlatıcısına, yanıklardan tutun bebek pişiklerini önlemesine, her alanda geniş kullanımı mevcuttur.

İşte Vaselinin 10 Harika Yararı

  1. Dudaklarınızı Nemlendirin: Çatlamış dudaklarınızı nemlendirmek için bundan daha harika bir seçenek olamaz.
  2. Çatlamış El ve Ayakları Nemlendirin: Vazelin, çatlamış ayakları iyileştirmek ve ayaklarınızı daha yumuşak yapmak için en iyi tedavilerden biridir. Vazelin ayaklarınızın alt kısmını daha esnek ve pürüzsünüz yapar. Geceleri ayaklarınıza bir kat Vazelin sürün. Bir çift temiz çorap giyin ve uyuyun.
  3. Manikür Bakımı: Masaj yapmadan önce tırnak diplerine ve tırnaklarınıza masaj yapın ve bir çift eldiven giyin. Ertesi sabah, daha yumuşak eller ve daha ışıltılı tırnaklarla güne uyanacaksın. Tırnaklar cildimizle aynı proteinden yapılır. Böylece, cildiniz nem kaybettiğinde kuru ve çatlarlar. İnce ve yağlı olmayan Vaseline tabakası, kütikülleri nem kaybından korur ve aynı zamanda, kuruluğu önler, çatlak cildi de iyileştirir.
  4. Cilt Vurgulayıcıdır: Elmacık kemikleri ve kaş kemiklerine sürülecek minik bir miktardaki Vazelin, görünümünüze nemli bir dokunuş katabilir.
  5. Dirsekleri Yumuşatır: Yumuşatmak için uyumadan önce kuru ve çatlamış dirseklerinize biraz Vazelin sürün.
  6. Saçlarınızı Savuşturur: Avuçlarınıza az miktarda Vazelin alın ve saçınıza uygulayın. Saçlarınızı ayırmaya yardımcı olacaktır . Bununla birlikte, fazla kullanmamaya dikkat edin, aksi takdirde yağlı saçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca uçlarda kurumayı gizlemek için ayrık uçları mühürlemek için Vazelin kullanabilirsiniz.
  7. Sıkışmış Çekmeceleri Açar: Açtığın her seferinde sıkışmış çekmece seni delirtiyor mu? Yapışmasını önlemek için Vazelin uygulayın. Çekmece düzgün bir şekilde açılacaktır.
  8. Daha Uzun Süreli Parfüm Kokusu: Parfümü üzerinize sıkmadan önce, boynunuza ve bileğinize bir miktar Vazelin uygulayın. Bütün gün harika kokarsın.
  9. Ateşi Yakmaya Vazelinle Başlayın: Vazelin içine batırılmış bir pamuk topu mükemmel bir ateşleme marşıdır.
  10. Sıkışmış Fermuarlarınızı Açın: Takılı fermuarı her iki tarafına da biraz vazelin uygulayın ve kolayca çıkartın.